Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na wózki widłowe? Kurs edukacyjny!

Czym jest pozytywne myślenie?

Pozytywne myślenie to wykorzystywanie podatności na sugestie własnego umysłu podświadomego w kierunku pozytywnym. W poprzednich rozdziałach była mowa o tym, że informacja przechodzi z umysłu świadomego do podświadomego.

Umysł podświadomy nie analizuje, nie osądza, czy jakaś informacja jest dobra, czy zła, sensowna czy głupia, prawdziwa czy fałszywa – on jedynie magazynuje niczym wierny sługa po to, by na dalszym etapie zaprezentować informację w postaci odpowiedniego do niej zachowania.

Jeżeli pragniemy w jakiś sposób wpłynąć na nasze zachowanie, musimy czynić to za pośrednictwem umysłu podświadomego. Oznacza to, iż powinniśmy wybrać nowe, pozytywne myśli, które w sposób świadomy i wielokrotnie będziemy wprowadzać do umysłu świadomego, ponieważ myśli powtarzane zakorzeniają się w umyśle podświadomym. Powtarzane myśli negatywne wpływać będą na podświadomość negatywnie, a ich ujemne skutki zmaterializują się, gdyż myśli, pragnienia i idee przenoszone są do rzeczywistości właśnie przez umysł podświadomy. Musimy to wszystko odwrócić tak, aby uzyskać pozytywną zmianę postępowania.

UWAGA. Jakość twoich myśli stanowi o jakości twojego życia. Tak naprawdę to jesteś tym, co myślisz. Wyobraź sobie następującą sytuację. Jest siódma trzydzieści rano. Właśnie się przebudziłeś. Gdy otwierasz oczy, twój umysł powoli nabiera obrotów i zaczynasz rozmyślać o dniu, który cię czeka. Myślisz o naradzie, w której musisz uczestniczyć rano i na której będziesz się musiał wytłumaczyć z tego, że nie potrafiłeś rozwiązać jakiegoś problemu, oraz o tym, że po południu czeka cię spotkanie z wielce kłopotliwym klientem. Jest wciąż siódma trzydzieści rano, nic się jeszcze nie wydarzyło, ale ty już jesteś w podłym nastroju.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.