Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na wózki widłowe? Kurs edukacyjny!

Kontakt z podświadomością

Twój umysł podświadomy zajmuje się nie tylko przechowywaniem wspomnień i uczuć, ale jest również siedliskiem zdolności twórczych, intuicji i idei, czyli właściwości niezwykle trudnych do uchwycenia.

Intuicja pojawia się nagle, zwracając cię w jakimś kierunku. W umyśle wyłania się idea, gdy właśnie kosisz trawnik, i w ciągu sekundy masz rozwiązanie problemu, nad którym głowiłeś się przez wiele dni. Twój umysł podświadomy pomógł ci stworzyć rozwiązanie.

Jeżeli nawet jesteś artystą, podświadomość pomaga ci w taki sam sposób: dostarcza ci inspiracji bądź twórczych myśli dla kolejnego dzieła. W przypadku profesji związanych z tworzeniem łatwiejszy jest kontakt z podświadomością niż w przypadku wielu prac biurowych. W środowisku biurowym twórczość jest zazwyczaj niepożądana, gdyż narusza jakiś porządek, a także bywa traktowana jako zagrożenie dla autorytetu szefa, zwłaszcza gdy celna myśl pojawia się w głowie osoby niższej rangą, a nie w głowie szefa!

Dobrych pomysłów często się nie akceptuje bądź nie stosuje w praktyce i pośród czytelników na pewno wielu przyzna mi rację, że dla każdej nowej i dobrej idei znajdziemy przynajmniej dziesięć osób przekonanych, że tego nie da się wykonać. Bardzo często rutyna wypiera elastyczność i sprawia, że nasza praca oraz życie stają się dużo trudniejsze, pełne niepotrzebnych ograniczeń i nudy.

Obecnie nadmiernie wyolbrzymia się znaczenie osiągnięć umysłu racjonalnego (który, raczysz pamiętać, stanowi jedynie niewielką część naszego mentalnego potencjału) i jednocześnie w równym stopniu bagatelizuje się wartość sił podświadomości. Z reguły wierzymy tylko w to, co widzimy czy czego dotykamy. Wierzymy jedynie w rzeczy, które da się zmierzyć i którym towarzyszą tablice zapisane symbolami, cyframi i danymi eksperymentalnymi. Twórczość, intuicja i idee wykazują tendencję do zajmowania bardzo niskich pozycji w rankingu wartości (oprócz sytuacji, gdy dowiodły, że można na nich dużo zarobić). Ponieważ nie są możliwe do zmierzenia, oficjalnie nie istnieją. Ale jeżeli się nad tym zastanowimy, dojdziemy do przekonania, że wszystko, co zostało osiągnięte, początek miało w idei. Ktoś kiedyś doznał przebłysku intuicji i założył przedsiębiorstwo, w którym teraz pracujesz. Komuś przyszła do głowy pewna myśl i zaczął konstruować pierwszy samochód… i tak dalej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.