Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na wózki widłowe? Kurs edukacyjny!

Przywołanie zdrowia

Rytuał ten wykonujemy, kiedy jesteśmy chorzy, dla siebie lub innej osoby w jej obecności, ale wyłącznie wtedy, gdy jednoznacznie i wyraźnie nas o to poprosi. Najskuteczniejszy jest wtedy, gdy praktykujemy go w dniu Księżyca (poniedziałek) o wschodzie naszego satelity. Potrzebne tu będą: trzy świece – niebieska, fioletowa i srebrna, zielona nić, nazwa choroby wypisana na fioletowym papierze, olejek sosnowy, garść ziela piołunu i szałwi oraz kociołek do ich spalenia.

Najpierw namaszczamy świece olejkiem, a następnie zapalamy je w następującej kolejności: niebieska, fioleto- wa, srebrna i ustawiamy je zgodnie ze stronami świata – niebieską na wschodzie, fioletową na zachodzie, a srebrną na północy, otaczając nimi siebie lub chorego. Zapalone świece łączymy zieloną nicią pozostawiając od strony południowej wolną przestrzeń (tędy „wyjdzie” choroba). W ciszy i skupieniu spędzamy około 20 minut wizualizując zdrowie, siły witalne, energię u siebie lub u tej osoby, dla której dokonujemy rytuału. Następnie wkładamy zioła do kociołka i podpalamy je, odczekujemy chwilę, by zaczęły wydzielać dym i aromat, a następnie okadzamy chorego (to znaczy obchodzimy go trzykrotnie lub przesuwamy wokół siebie kociołek takąż ilość razy). Na koniec wrzucamy do kociołka z palącymi się ziołami kartkę z nazwą choroby i pozwalamy wypalić się do końca świecom. Pozostały popiół i resztki świec „powierzamy” wodzie (może być nawet muszla klozetowa).

Magii rozstania przeznaczony jest czas od 1 listopada do 22 grudnia. O tej porze roku natura zamiera, zbierając siły do nowego cyklu. Pozornie kończy się wszelkie życie. Nic więc dziwnego, że właśnie ten okres przeznaczony jest na magię rozstania, kiedy żegnamy się z tym, co umarło, odeszło bezpowrotnie lub uległo znaczącej transformacji.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.