Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na wózki widłowe? Kurs edukacyjny!

Kiedy widzę, że moja dziewczyna rozmawia z innym mężczyzną cz. II

Jak mówiłam już w rozdziale o podświadomości, przesłania takie czerpią swój rodowód z przeszłości. Gdy więc zaczęliśmy rozmawiać o dzieciństwie Johna, okazało się, że rodzice oddali go, gdy był mały, razem z bratem do jakiejś rodziny na wychowanie, ponieważ musieli oboje pracować na utrzymanie rodziny i nie mieli czasu opiekować się dziećmi. Kiedy rodzice po pięciu latach stanęli już jako tako finansowo na nogach, zgłosili się po odbiór dzieci. Przez ten jednak okres dzieci zdążyły się przyzwyczaić do opiekunów i nie chciały wracać do domu. Płakały i zapierały się, lecz powiedziano im, że muszą iść z tymi ludźmi, których nawet nie znały. A w końcu użyto siły.

To ciężkie przeżycie, w połączeniu ze strachem i niepokojem z powodu konieczności opuszczenia ukochanych opiekunów, mocno odcisnęło się w umyśle młodego Johna. Ponieważ dzieci zawsze siebie obwiniają o to, co się z nimi dzieje,

John podświadomie założył, że dla rodziców zastępczych nie był dobrym obiektem do kochania, gdyż pozwolili go zabrać ludziom, których prawie nie znał. John kochał opiekunów, lecz zdawało mu się, iż skoro go oddali, to z nim musiało być coś nie tak. Uczucie to zostało później jeszcze wzmocnione przez ojca, który, zirytowany, że syn go nie kocha i nie akceptuje, nazywał go „złym” i bił pod byle pretekstem.

W owym czasie John całkowicie niemal stracił zaufanie do ludzi i do siebie samego. Gdy opuścił w końcu dom rodzinny, historia jakby się powtórzyła. Jego brak pewności siebie przyciągał ku niemu dziewczęta, którym też takiej pewności brakowało i które nie potrafiły wyleczyć jego ego. Skądinąd jego przesycone zazdrością zachowanie wywoływało w nich uczucie zagrożenia, toteż w końcu nie pragnęły niczego innego, jak tylko odejść. Zdarzało się im też odchodzić z kimś innym, co jedynie potwierdzało najgorsze obawy Johna. Długo trwało, zanim John wyzwolił się z tego stanu psychicznego, ale w końcu udało mu się, i to własnymi siłami. Jest z tą dziewczyną już dwa lata i wszystko dobrze im się układa.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.